Sepet

Makaleler

Backlink Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır

Yazar Kasım 20, 2019 Yorum Yok

Backlink nedir, Backlink (geri dönüşümlü bağlantı) yani farklı sitelerden anahtar kelimeler aracılığı ile web sitenize verilen bağlantı anlamına gelmektedir.

Backlink ne işe yarar?, Backlink başlı başına sizi ilk sayfaya ve ilk sıralara asla çıkarmaz. Backlink, iyi bir SEO çalışması yapılan siteye destek amaçlı uygulanan bir yöntemdir SEO değildir, ek ve destekleyici bir hizmettir. Yapılması veya yapılmaması ilk sıralara çıkmanızı sağlamaz. Bu hizmetin en büyük faydası yapılan SEO çalışmalarından hızlı sonuç almaktır.

Forumlardan Alınan Backlinkler Güvenlimi?

Bir web sitesine SEO çalışması yapmadan önce alınan backlinklerin hiç bir faydası yoktur. Forumlarda satılan backlinkler veya hit paketleri sitenizi yükseltiyor gibi görünse de belli bir zaman sonra siteniz için telafisi olmayan sorunlar çıkaracaktır.

Sebebi ise bilinçsizce uygulanan backlinkler ilerde SEO işlemlerini çok zora sokmakta ve genelde bu siteler ilk sayfaya hatta 2. veya 3. sayfaya bile çıkamamaktadırlar. Bilinçsizce oluşturulan bu backlinkler ilerde sitenize spam girişlerini artıracak ve arama motorlarında gerileyecek hatta çıkarılacaksınız. SEO uzmanları bu gibi sorunları çözmeye yanaşmaz. Kısacası aşırı backlink uygulanan site belli bir süre sonra çöp haline gelecektir.

Backlink Nasıl Yapılır?

Bir yerlere para harcamaktansa aynı şeyi kendiniz yapabilirsiniz. Facebook yada benzeri sosyal platformlarda sitenizi paylaşıp ziyaretçi çekmeniz bir backlink işlevi görecektir. Sonuçta forumlarda satan kişilerde aynı işlemi yapmaktadırlar.

Tekrar tekrar söylemek gerekirse, Seo çalışması yapılmayan siteler için backlink alımı size hiç bir fayda getirmeyecektir.

Kaliteli Backlink Paketlerimiz

Cevapla

WEB ŞEHRİ SEO AJANSI

20 YILDIR TÜRKİYE’NİN SEO UZMANI

Telefon: 0216 305 61 31 / 0553 470 81 27
E-mail: bilgi@websehri.com
Adres: Bağdat Caddesi NO:613 Cevizli Maltepe / İstanbul

© 2019 Web Şehri & Asya Creative